
Safavieh Nola 1 Drawer Desk - White
Contemporary glamour comes to the home office in this thoroughly modern Nola Desk. Flaunting a hint of retro-chic charm, Nola‰۪s airy liquid gold base provides a high-fashion upgrade to its sleek white top and single brown drawer.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 41.89"W x 17.99"D x 30"H |
| Product Color: | White / Brown / Gold |
| Finish Surface Treatment: | Nc Powder Coating |
| Product Frame Type: | Wood |
| Product Material: | Iron |
| Product SKU: | DSK5014A |
| Product UPC: | 195058386210 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Spot clean using a mild water free solvent. Only a professional cleaner should undertake a complete overall cleaning. The use of steam or water based cleaners may cause excessive shrinking or stainingReturns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $217.88
-65%$217.88
$76.26More Images



Safavieh Nola 1 Drawer Desk - White
Contemporary glamour comes to the home office in this thoroughly modern Nola Desk. Flaunting a hint of retro-chic charm, Nola‰۪s airy liquid gold base provides a high-fashion upgrade to its sleek white top and single brown drawer.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 41.89"W x 17.99"D x 30"H |
| Product Color: | White / Brown / Gold |
| Finish Surface Treatment: | Nc Powder Coating |
| Product Frame Type: | Wood |
| Product Material: | Iron |
| Product SKU: | DSK5014A |
| Product UPC: | 195058386210 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Spot clean using a mild water free solvent. Only a professional cleaner should undertake a complete overall cleaning. The use of steam or water based cleaners may cause excessive shrinking or stainingReturns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Contemporary glamour comes to the home office in this thoroughly modern Nola Desk. Flaunting a hint of retro-chic charm, Nola‰۪s airy liquid gold base provides a high-fashion upgrade to its sleek white top and single brown drawer.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 41.89"W x 17.99"D x 30"H |
| Product Color: | White / Brown / Gold |
| Finish Surface Treatment: | Nc Powder Coating |
| Product Frame Type: | Wood |
| Product Material: | Iron |
| Product SKU: | DSK5014A |
| Product UPC: | 195058386210 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Spot clean using a mild water free solvent. Only a professional cleaner should undertake a complete overall cleaning. The use of steam or water based cleaners may cause excessive shrinking or stainingReturns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























