
Safavieh Nancy Rattan Accent Chair W/ Cushion - Gray White Wash
A contemporary update on a classic silhouette, this Nancy Accent Chair is ideal for imbuing your d̩cor with rich visual depth. Nancy‰۪s grey whitewash kubu rattan provides a calm sense of seaside motion, while its plush white cushion ensures living room lounging is at once cozy and chic.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 18.5"W x 22.83"D x 38.19"H |
| Product Color: | Grey White Wash/ White |
| Product Frame Type: | Rattan |
| Product SKU: | ACH6518A |
| Product UPC: | 889048950283 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Clean by brushing with a soft brush or use a lightly damp clothReturns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Safavieh Nancy Rattan Accent Chair W/ Cushion - Gray White Wash
A contemporary update on a classic silhouette, this Nancy Accent Chair is ideal for imbuing your d̩cor with rich visual depth. Nancy‰۪s grey whitewash kubu rattan provides a calm sense of seaside motion, while its plush white cushion ensures living room lounging is at once cozy and chic.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 18.5"W x 22.83"D x 38.19"H |
| Product Color: | Grey White Wash/ White |
| Product Frame Type: | Rattan |
| Product SKU: | ACH6518A |
| Product UPC: | 889048950283 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Clean by brushing with a soft brush or use a lightly damp clothReturns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A contemporary update on a classic silhouette, this Nancy Accent Chair is ideal for imbuing your d̩cor with rich visual depth. Nancy‰۪s grey whitewash kubu rattan provides a calm sense of seaside motion, while its plush white cushion ensures living room lounging is at once cozy and chic.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 18.5"W x 22.83"D x 38.19"H |
| Product Color: | Grey White Wash/ White |
| Product Frame Type: | Rattan |
| Product SKU: | ACH6518A |
| Product UPC: | 889048950283 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Clean by brushing with a soft brush or use a lightly damp clothReturns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























