
Safavieh Myla Table Lamp Set Of 2 - White
The sculptural form of this table lamp is the focal point in any bedroom, living room, or home office. Crafted with a white body and gold accents, this curvy design adds a spunky touch to any contemporary d̩cor.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 16" W x 16" D x 31" H |
| Product Lamp Color: | White/Gold Leaf |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Metal Finish: | Gold Leaf |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 100W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED 9W |
| Product SKU: | TBL4119A-SET2 |
| Product UPC: | 889048561250 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $188.81
-65%$188.81
$66.08More Images


Safavieh Myla Table Lamp Set Of 2 - White
The sculptural form of this table lamp is the focal point in any bedroom, living room, or home office. Crafted with a white body and gold accents, this curvy design adds a spunky touch to any contemporary d̩cor.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 16" W x 16" D x 31" H |
| Product Lamp Color: | White/Gold Leaf |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Metal Finish: | Gold Leaf |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 100W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED 9W |
| Product SKU: | TBL4119A-SET2 |
| Product UPC: | 889048561250 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The sculptural form of this table lamp is the focal point in any bedroom, living room, or home office. Crafted with a white body and gold accents, this curvy design adds a spunky touch to any contemporary d̩cor.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 16" W x 16" D x 31" H |
| Product Lamp Color: | White/Gold Leaf |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Metal Finish: | Gold Leaf |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 100W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED 9W |
| Product SKU: | TBL4119A-SET2 |
| Product UPC: | 889048561250 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























