
Safavieh Mckenna 30-Inch H Table Lamp Set Of 2 - Antique Bronze
New York‰۪s poshest Park Avenue hotel inspired this set of antique bronze 30-inch table lamps. The sculptural set transforms any living room into a timeless oasis of modern luxury. Place on either side of the dining room buffet for refined entertaining.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 15" W x 15" D x 30" H |
| Product Lamp Color: | Antique Bronze |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Antique Bronze |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | CFL |
| Product SKU: | LIT4527A-SET2 |
| Product UPC: | 889048211414 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Safavieh Mckenna 30-Inch H Table Lamp Set Of 2 - Antique Bronze
New York‰۪s poshest Park Avenue hotel inspired this set of antique bronze 30-inch table lamps. The sculptural set transforms any living room into a timeless oasis of modern luxury. Place on either side of the dining room buffet for refined entertaining.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 15" W x 15" D x 30" H |
| Product Lamp Color: | Antique Bronze |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Antique Bronze |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | CFL |
| Product SKU: | LIT4527A-SET2 |
| Product UPC: | 889048211414 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
New York‰۪s poshest Park Avenue hotel inspired this set of antique bronze 30-inch table lamps. The sculptural set transforms any living room into a timeless oasis of modern luxury. Place on either side of the dining room buffet for refined entertaining.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 15" W x 15" D x 30" H |
| Product Lamp Color: | Antique Bronze |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Antique Bronze |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | CFL |
| Product SKU: | LIT4527A-SET2 |
| Product UPC: | 889048211414 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























