
Safavieh Marzio 25.2-Inch H Table Lamp - Brass Gold
Bring high style to any interior with this sleek 25.2-inch table lamp. Designed with three vintage-inspired lights in ascending heights, its brass gold finish and glowing white globes add deluxe contemporary style to the living room, entryway or hall.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 11.5" W x 11.5" D x 25.5" H |
| Product Lamp Color: | Brass Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Brass Gold |
| Product Bulb Qty: | 3 |
| Lighting Switch Type: | ON/FF 15W |
| Light Bulb Base Type: | E12 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | C26 15W |
| Product SKU: | TBL4019A |
| Product UPC: | 889048324404 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $152.98
-65%$152.98
$53.54More Images


Safavieh Marzio 25.2-Inch H Table Lamp - Brass Gold
Bring high style to any interior with this sleek 25.2-inch table lamp. Designed with three vintage-inspired lights in ascending heights, its brass gold finish and glowing white globes add deluxe contemporary style to the living room, entryway or hall.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 11.5" W x 11.5" D x 25.5" H |
| Product Lamp Color: | Brass Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Brass Gold |
| Product Bulb Qty: | 3 |
| Lighting Switch Type: | ON/FF 15W |
| Light Bulb Base Type: | E12 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | C26 15W |
| Product SKU: | TBL4019A |
| Product UPC: | 889048324404 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring high style to any interior with this sleek 25.2-inch table lamp. Designed with three vintage-inspired lights in ascending heights, its brass gold finish and glowing white globes add deluxe contemporary style to the living room, entryway or hall.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 11.5" W x 11.5" D x 25.5" H |
| Product Lamp Color: | Brass Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Brass Gold |
| Product Bulb Qty: | 3 |
| Lighting Switch Type: | ON/FF 15W |
| Light Bulb Base Type: | E12 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | C26 15W |
| Product SKU: | TBL4019A |
| Product UPC: | 889048324404 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























