
Safavieh Marcelo Table Lamp Set Of 2 - Smoking Grey
The posh modern glamour of this contemporary table lamp transforms any living room. Its three exquisite glass spheres feature a dramatic smoke grey hue that‰۪s paired with deluxe brass gold metal hardware. Its 100% off-white cotton shade is complimentary.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 14" D x 30" H |
| Product Lamp Color: | Smoking Grey/Brass Gold |
| Product Material: | Glass/Iron |
| Product Metal Finish: | Brass Gold |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 100W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED A19 9W |
| Product SKU: | TBL4133A-SET2 |
| Product UPC: | 889048617629 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Safavieh Marcelo Table Lamp Set Of 2 - Smoking Grey
The posh modern glamour of this contemporary table lamp transforms any living room. Its three exquisite glass spheres feature a dramatic smoke grey hue that‰۪s paired with deluxe brass gold metal hardware. Its 100% off-white cotton shade is complimentary.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 14" D x 30" H |
| Product Lamp Color: | Smoking Grey/Brass Gold |
| Product Material: | Glass/Iron |
| Product Metal Finish: | Brass Gold |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 100W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED A19 9W |
| Product SKU: | TBL4133A-SET2 |
| Product UPC: | 889048617629 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The posh modern glamour of this contemporary table lamp transforms any living room. Its three exquisite glass spheres feature a dramatic smoke grey hue that‰۪s paired with deluxe brass gold metal hardware. Its 100% off-white cotton shade is complimentary.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 14" D x 30" H |
| Product Lamp Color: | Smoking Grey/Brass Gold |
| Product Material: | Glass/Iron |
| Product Metal Finish: | Brass Gold |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 100W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED A19 9W |
| Product SKU: | TBL4133A-SET2 |
| Product UPC: | 889048617629 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























