
Safavieh Lillian Gold 12-Inch H Wall Sconce Set Of 2 - Gold
Inspired by the homes of top ad men during their glorious heyday, these modern wall sconces (set of two) give mod style to any space. Their polished gold finish is extended through ample arms, offering rays of light exactly where they‰۪re needed.
Specifications
| Product Category: | Sconces |
| Product Dimension: | 22.5" W x 11" D x 12" H |
| Product Lamp Color: | Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Gold |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E12 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | C26 |
| Product SKU: | LIT4408C-SET2 |
| Product UPC: | 889048118898 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $137.38
-65%$137.38
$48.08More Images


Safavieh Lillian Gold 12-Inch H Wall Sconce Set Of 2 - Gold
Inspired by the homes of top ad men during their glorious heyday, these modern wall sconces (set of two) give mod style to any space. Their polished gold finish is extended through ample arms, offering rays of light exactly where they‰۪re needed.
Specifications
| Product Category: | Sconces |
| Product Dimension: | 22.5" W x 11" D x 12" H |
| Product Lamp Color: | Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Gold |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E12 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | C26 |
| Product SKU: | LIT4408C-SET2 |
| Product UPC: | 889048118898 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspired by the homes of top ad men during their glorious heyday, these modern wall sconces (set of two) give mod style to any space. Their polished gold finish is extended through ample arms, offering rays of light exactly where they‰۪re needed.
Specifications
| Product Category: | Sconces |
| Product Dimension: | 22.5" W x 11" D x 12" H |
| Product Lamp Color: | Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Gold |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E12 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | C26 |
| Product SKU: | LIT4408C-SET2 |
| Product UPC: | 889048118898 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























