
Safavieh Kingship 24-Inch H Navy And Gold Table Lamp Set Of 2 - Navy
The decadent d̩cor of a London‰۪s designer‰۪s lush home inspired this set of 24-inch navy and gold table lamps. Place on either side of a living room armoire for a radiant focal point that speaks to the educated eye, or in the boudoir for an opulent touch.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 14" D x 24" H |
| Product Lamp Color: | Navy/Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Navy/Gold |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | CFL |
| Product SKU: | LIT4502A-SET2 |
| Product UPC: | 889048180055 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Safavieh Kingship 24-Inch H Navy And Gold Table Lamp Set Of 2 - Navy
The decadent d̩cor of a London‰۪s designer‰۪s lush home inspired this set of 24-inch navy and gold table lamps. Place on either side of a living room armoire for a radiant focal point that speaks to the educated eye, or in the boudoir for an opulent touch.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 14" D x 24" H |
| Product Lamp Color: | Navy/Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Navy/Gold |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | CFL |
| Product SKU: | LIT4502A-SET2 |
| Product UPC: | 889048180055 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The decadent d̩cor of a London‰۪s designer‰۪s lush home inspired this set of 24-inch navy and gold table lamps. Place on either side of a living room armoire for a radiant focal point that speaks to the educated eye, or in the boudoir for an opulent touch.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 14" D x 24" H |
| Product Lamp Color: | Navy/Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Navy/Gold |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | CFL |
| Product SKU: | LIT4502A-SET2 |
| Product UPC: | 889048180055 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























