
Safavieh Kerry Large Rect Wall Mirror - Silver
Visually expand any room with the timeless profile and distinguished elegance of this Kerry Large Mirror. Styled after classic portrait frames, Kerry‰۪s layered beveled look abounds with a rich sense of depth, and its shimmering silver finish makes it an icon of glamorous design.
Specifications
| Category: | Mirrors |
| Product Dimensions: | 36" L x 3.5" D x 54" H |
| Product Material: | Mirror |
| Wood Content: | Mdf |
| Product Color: | Silver |
| Product SKU: | CMI2003B |
| Product UPC: | 195058430340 |
| Assembly required: | No |
| Shiping Type: | DROPSHIP |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH SOFT DRY CLOTH
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $570.70
-65%$570.70
$199.75More Images


Safavieh Kerry Large Rect Wall Mirror - Silver
Visually expand any room with the timeless profile and distinguished elegance of this Kerry Large Mirror. Styled after classic portrait frames, Kerry‰۪s layered beveled look abounds with a rich sense of depth, and its shimmering silver finish makes it an icon of glamorous design.
Specifications
| Category: | Mirrors |
| Product Dimensions: | 36" L x 3.5" D x 54" H |
| Product Material: | Mirror |
| Wood Content: | Mdf |
| Product Color: | Silver |
| Product SKU: | CMI2003B |
| Product UPC: | 195058430340 |
| Assembly required: | No |
| Shiping Type: | DROPSHIP |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH SOFT DRY CLOTH
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Visually expand any room with the timeless profile and distinguished elegance of this Kerry Large Mirror. Styled after classic portrait frames, Kerry‰۪s layered beveled look abounds with a rich sense of depth, and its shimmering silver finish makes it an icon of glamorous design.
Specifications
| Category: | Mirrors |
| Product Dimensions: | 36" L x 3.5" D x 54" H |
| Product Material: | Mirror |
| Wood Content: | Mdf |
| Product Color: | Silver |
| Product SKU: | CMI2003B |
| Product UPC: | 195058430340 |
| Assembly required: | No |
| Shiping Type: | DROPSHIP |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH SOFT DRY CLOTH
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























