
Safavieh Justice Vanity Bar Bathroom Sconce - Brush Nickel
Unpretentious glamour describes the clean lines and soft glow of the Justice Vanity Bar Bathroom Sconce. A brush nickel finish, curved white shade, and long slender profile adds sophisticated style to any bathroom d̩cor.
Specifications
| Product Category: | Sconces |
| Product Dimension: | 24" W x 4.3" D x 3" H |
| Product Lamp Color: | Brush Nickel/White |
| Product Material: | Iron/Acrylic |
| Product Metal Finish: | Brush Nickel |
| Product Bulb Qty: | - |
| Lighting Switch Type: | 24W |
| Product SKU: | SCN4039A |
| Product UPC: | 889048614161 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Safavieh Justice Vanity Bar Bathroom Sconce - Brush Nickel
Unpretentious glamour describes the clean lines and soft glow of the Justice Vanity Bar Bathroom Sconce. A brush nickel finish, curved white shade, and long slender profile adds sophisticated style to any bathroom d̩cor.
Specifications
| Product Category: | Sconces |
| Product Dimension: | 24" W x 4.3" D x 3" H |
| Product Lamp Color: | Brush Nickel/White |
| Product Material: | Iron/Acrylic |
| Product Metal Finish: | Brush Nickel |
| Product Bulb Qty: | - |
| Lighting Switch Type: | 24W |
| Product SKU: | SCN4039A |
| Product UPC: | 889048614161 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Unpretentious glamour describes the clean lines and soft glow of the Justice Vanity Bar Bathroom Sconce. A brush nickel finish, curved white shade, and long slender profile adds sophisticated style to any bathroom d̩cor.
Specifications
| Product Category: | Sconces |
| Product Dimension: | 24" W x 4.3" D x 3" H |
| Product Lamp Color: | Brush Nickel/White |
| Product Material: | Iron/Acrylic |
| Product Metal Finish: | Brush Nickel |
| Product Bulb Qty: | - |
| Lighting Switch Type: | 24W |
| Product SKU: | SCN4039A |
| Product UPC: | 889048614161 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























