
Safavieh Judson Table Lamp - Black Marble Finish
Bold and beautiful, this contemporary table lamp adds luxurious style to any living room. Designed with the timeless elegance of a dramatic black marble finish, its brass gold foundation shimmers underneath its complimentary off-white 100% cotton shade.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 13" W x 13" D x 20.5" H |
| Product Lamp Color: | Black Marble Finish |
| Product Material: | Resin |
| Product Metal Finish: | Brass Cold |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 40W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED G45 4W |
| Product SKU: | TBL4172A |
| Product UPC: | 889048618039 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $89.28
-65%$89.28
$31.25More Images


Safavieh Judson Table Lamp - Black Marble Finish
Bold and beautiful, this contemporary table lamp adds luxurious style to any living room. Designed with the timeless elegance of a dramatic black marble finish, its brass gold foundation shimmers underneath its complimentary off-white 100% cotton shade.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 13" W x 13" D x 20.5" H |
| Product Lamp Color: | Black Marble Finish |
| Product Material: | Resin |
| Product Metal Finish: | Brass Cold |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 40W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED G45 4W |
| Product SKU: | TBL4172A |
| Product UPC: | 889048618039 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bold and beautiful, this contemporary table lamp adds luxurious style to any living room. Designed with the timeless elegance of a dramatic black marble finish, its brass gold foundation shimmers underneath its complimentary off-white 100% cotton shade.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 13" W x 13" D x 20.5" H |
| Product Lamp Color: | Black Marble Finish |
| Product Material: | Resin |
| Product Metal Finish: | Brass Cold |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 40W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED G45 4W |
| Product SKU: | TBL4172A |
| Product UPC: | 889048618039 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























