
Safavieh Jolyn Wall Sconce - Matte Black
A conversation piece for any fashion-forward interior, this Jolyn Wall Sconce makes a bold modern statement. Jolyn‰۪s minimalist matte black frame perfectly suits any high-style living space, instantly upgrading your d̩cor.
Specifications
| Product Category: | Sconces |
| Product Dimension: | 10.5" W x 10.5" D x 5" H |
| Product Lamp Color: | Matte Black |
| Product Metal Finish: | Powder Coating |
| Product Bulb Qty: | 0 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Product SKU: | SCN4075A |
| Product UPC: | 195058337229 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $83.85
-65%$83.85
$29.35More Images


Safavieh Jolyn Wall Sconce - Matte Black
A conversation piece for any fashion-forward interior, this Jolyn Wall Sconce makes a bold modern statement. Jolyn‰۪s minimalist matte black frame perfectly suits any high-style living space, instantly upgrading your d̩cor.
Specifications
| Product Category: | Sconces |
| Product Dimension: | 10.5" W x 10.5" D x 5" H |
| Product Lamp Color: | Matte Black |
| Product Metal Finish: | Powder Coating |
| Product Bulb Qty: | 0 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Product SKU: | SCN4075A |
| Product UPC: | 195058337229 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A conversation piece for any fashion-forward interior, this Jolyn Wall Sconce makes a bold modern statement. Jolyn‰۪s minimalist matte black frame perfectly suits any high-style living space, instantly upgrading your d̩cor.
Specifications
| Product Category: | Sconces |
| Product Dimension: | 10.5" W x 10.5" D x 5" H |
| Product Lamp Color: | Matte Black |
| Product Metal Finish: | Powder Coating |
| Product Bulb Qty: | 0 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Product SKU: | SCN4075A |
| Product UPC: | 195058337229 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























