
Safavieh Ibuki Accent Chair - White
Bring a subtle touch of tradition to your d̩cor with this impeccable Ibuki Accent Chair. Finely detailed tapered legs in a deep walnut finish perfectly balance Ibuki‰۪s soft white linen and encompassing silhouette, surrounding you in sensational style and lasting comfort.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 26.7"W x 28.15"D x 30.7"H |
| Product Color: | White |
| Product Frame Type: | Wood |
| Product Material: | Iron |
| Product SKU: | ACH4006A |
| Product UPC: | 195058158862 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Cleaning should be done with a soft lint free cotton cloth dampened with water or furniture polish.Indoor use.Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $356.82
-65%$356.82
$124.89More Images



Safavieh Ibuki Accent Chair - White
Bring a subtle touch of tradition to your d̩cor with this impeccable Ibuki Accent Chair. Finely detailed tapered legs in a deep walnut finish perfectly balance Ibuki‰۪s soft white linen and encompassing silhouette, surrounding you in sensational style and lasting comfort.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 26.7"W x 28.15"D x 30.7"H |
| Product Color: | White |
| Product Frame Type: | Wood |
| Product Material: | Iron |
| Product SKU: | ACH4006A |
| Product UPC: | 195058158862 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Cleaning should be done with a soft lint free cotton cloth dampened with water or furniture polish.Indoor use.Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring a subtle touch of tradition to your d̩cor with this impeccable Ibuki Accent Chair. Finely detailed tapered legs in a deep walnut finish perfectly balance Ibuki‰۪s soft white linen and encompassing silhouette, surrounding you in sensational style and lasting comfort.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 26.7"W x 28.15"D x 30.7"H |
| Product Color: | White |
| Product Frame Type: | Wood |
| Product Material: | Iron |
| Product SKU: | ACH4006A |
| Product UPC: | 195058158862 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Cleaning should be done with a soft lint free cotton cloth dampened with water or furniture polish.Indoor use.Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























