
Safavieh Harlee Table Lamp Set Of 2 - Chrome
This stylish table lamp is a focal point in the living room, bedroom, or home office. Its sleek chrome body is highlighted by it's dot pattern, adding artistic flair to any contemporary d̩cor.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 13" W x 13" D x 22.5" H |
| Product Lamp Color: | Chrome |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Metal Finish: | Chrome |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 60W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED 9W |
| Product SKU: | TBL4117A-SET2 |
| Product UPC: | 889048561236 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $145.18
-65%$145.18
$50.81More Images


Safavieh Harlee Table Lamp Set Of 2 - Chrome
This stylish table lamp is a focal point in the living room, bedroom, or home office. Its sleek chrome body is highlighted by it's dot pattern, adding artistic flair to any contemporary d̩cor.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 13" W x 13" D x 22.5" H |
| Product Lamp Color: | Chrome |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Metal Finish: | Chrome |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 60W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED 9W |
| Product SKU: | TBL4117A-SET2 |
| Product UPC: | 889048561236 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This stylish table lamp is a focal point in the living room, bedroom, or home office. Its sleek chrome body is highlighted by it's dot pattern, adding artistic flair to any contemporary d̩cor.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 13" W x 13" D x 22.5" H |
| Product Lamp Color: | Chrome |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Metal Finish: | Chrome |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 60W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED 9W |
| Product SKU: | TBL4117A-SET2 |
| Product UPC: | 889048561236 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























