
Safavieh Haley 28-Inch H Double Spher Table Lamp Set Of 2 - Antique Silver
Alive with the optimism and flair that only the roaring Twenties could offer, the Haley Double Sphere table lamp adds a touch of glamor to any room. With metal bases in antique silver and white drum shades, the set of two Haley lamps exudes good taste.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 14" D x 28" H |
| Product Lamp Color: | Antique Silver |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Brown |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | CFL |
| Product SKU: | LIT4321A-SET2 |
| Product UPC: | 683726437567 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Safavieh Haley 28-Inch H Double Spher Table Lamp Set Of 2 - Antique Silver
Alive with the optimism and flair that only the roaring Twenties could offer, the Haley Double Sphere table lamp adds a touch of glamor to any room. With metal bases in antique silver and white drum shades, the set of two Haley lamps exudes good taste.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 14" D x 28" H |
| Product Lamp Color: | Antique Silver |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Brown |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | CFL |
| Product SKU: | LIT4321A-SET2 |
| Product UPC: | 683726437567 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Alive with the optimism and flair that only the roaring Twenties could offer, the Haley Double Sphere table lamp adds a touch of glamor to any room. With metal bases in antique silver and white drum shades, the set of two Haley lamps exudes good taste.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 14" D x 28" H |
| Product Lamp Color: | Antique Silver |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Brown |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | CFL |
| Product SKU: | LIT4321A-SET2 |
| Product UPC: | 683726437567 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























