
Safavieh Grezler 3Lt Wall Sconce - Orb
Illuminate your d̩cor with industrial chic style with this Grezler Wall Sconce. Grezler‰۪s solid lines in black oil rubbed bronze are perfectly paired with three softly angled glass shades, making it ideal for brightening any living space with fashion forward flair.
Specifications
| Product Category: | Sconces |
| Product Dimension: | 26" W x 6" D x 7.75" H |
| Product Lamp Color: | Orb / Clear |
| Product Material: | Glass/Iron |
| Product Metal Finish: | Orb |
| Product Bulb Qty: | 3 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED ST58 CLEAR |
| Product SKU: | SCN4063A |
| Product UPC: | 889048969858 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $91.65
-65%$91.65
$32.08More Images


Safavieh Grezler 3Lt Wall Sconce - Orb
Illuminate your d̩cor with industrial chic style with this Grezler Wall Sconce. Grezler‰۪s solid lines in black oil rubbed bronze are perfectly paired with three softly angled glass shades, making it ideal for brightening any living space with fashion forward flair.
Specifications
| Product Category: | Sconces |
| Product Dimension: | 26" W x 6" D x 7.75" H |
| Product Lamp Color: | Orb / Clear |
| Product Material: | Glass/Iron |
| Product Metal Finish: | Orb |
| Product Bulb Qty: | 3 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED ST58 CLEAR |
| Product SKU: | SCN4063A |
| Product UPC: | 889048969858 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your d̩cor with industrial chic style with this Grezler Wall Sconce. Grezler‰۪s solid lines in black oil rubbed bronze are perfectly paired with three softly angled glass shades, making it ideal for brightening any living space with fashion forward flair.
Specifications
| Product Category: | Sconces |
| Product Dimension: | 26" W x 6" D x 7.75" H |
| Product Lamp Color: | Orb / Clear |
| Product Material: | Glass/Iron |
| Product Metal Finish: | Orb |
| Product Bulb Qty: | 3 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED ST58 CLEAR |
| Product SKU: | SCN4063A |
| Product UPC: | 889048969858 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























