
Safavieh Greyon Ceramic Table Lamp - Navy Blue
Give your d̩cor a touch of contemporary whimsy with this Greyon Table Lamp. Modern art is given a subtle yet glamorous treatment with Greyon‰۪s gold finished neck and finial, while its navy blue and white ceramic brings a spark of color to any room.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 12" D x 23" H |
| Product Lamp Color: | Navy Blue |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Metal Finish: | Electroplating |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED A19 9W |
| Product SKU: | TBL4341A |
| Product UPC: | 195058092258 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $78.88
-65%$78.88
$27.61More Images


Safavieh Greyon Ceramic Table Lamp - Navy Blue
Give your d̩cor a touch of contemporary whimsy with this Greyon Table Lamp. Modern art is given a subtle yet glamorous treatment with Greyon‰۪s gold finished neck and finial, while its navy blue and white ceramic brings a spark of color to any room.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 12" D x 23" H |
| Product Lamp Color: | Navy Blue |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Metal Finish: | Electroplating |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED A19 9W |
| Product SKU: | TBL4341A |
| Product UPC: | 195058092258 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give your d̩cor a touch of contemporary whimsy with this Greyon Table Lamp. Modern art is given a subtle yet glamorous treatment with Greyon‰۪s gold finished neck and finial, while its navy blue and white ceramic brings a spark of color to any room.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 12" D x 23" H |
| Product Lamp Color: | Navy Blue |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Metal Finish: | Electroplating |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED A19 9W |
| Product SKU: | TBL4341A |
| Product UPC: | 195058092258 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























