
Safavieh Greek 29-Inch H Key Table Lamp Set Of 2 - Antique Gold
Infinitely versatile and adaptable to myriad decorating styles, the set of two Greek Key table lamps stars the iconic Greek symbol for infinity. This design is crafted of antique gold-finished metal with a rectangular box shade in white textured cotton.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 16" W x 9" D x 29" H |
| Product Lamp Color: | Antique Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Antique Gold |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | CFL |
| Product SKU: | LIT4305A-SET2 |
| Product UPC: | 683726434450 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $163.48
-65%$163.48
$57.22More Images



Safavieh Greek 29-Inch H Key Table Lamp Set Of 2 - Antique Gold
Infinitely versatile and adaptable to myriad decorating styles, the set of two Greek Key table lamps stars the iconic Greek symbol for infinity. This design is crafted of antique gold-finished metal with a rectangular box shade in white textured cotton.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 16" W x 9" D x 29" H |
| Product Lamp Color: | Antique Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Antique Gold |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | CFL |
| Product SKU: | LIT4305A-SET2 |
| Product UPC: | 683726434450 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Infinitely versatile and adaptable to myriad decorating styles, the set of two Greek Key table lamps stars the iconic Greek symbol for infinity. This design is crafted of antique gold-finished metal with a rectangular box shade in white textured cotton.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 16" W x 9" D x 29" H |
| Product Lamp Color: | Antique Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Antique Gold |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | CFL |
| Product SKU: | LIT4305A-SET2 |
| Product UPC: | 683726434450 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























