
Safavieh Frena Table Lamp Set Of 2 - Blue
Bold and beautiful, this contemporary table lamp adds drama to any interior with its brilliant burst of color. Its sinuous clear glass curves radiates alongside its polished chrome base and complimentary white shade.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 14" D x 26.5" H |
| Product Lamp Color: | Blue/Chrome |
| Product Material: | Glass/Iron |
| Product Metal Finish: | Chrome |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 100W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED A19 9W |
| Product SKU: | TBL4221B-SET2 |
| Product UPC: | 889048815056 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $126.41
-65%$126.41
$44.24More Images


Safavieh Frena Table Lamp Set Of 2 - Blue
Bold and beautiful, this contemporary table lamp adds drama to any interior with its brilliant burst of color. Its sinuous clear glass curves radiates alongside its polished chrome base and complimentary white shade.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 14" D x 26.5" H |
| Product Lamp Color: | Blue/Chrome |
| Product Material: | Glass/Iron |
| Product Metal Finish: | Chrome |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 100W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED A19 9W |
| Product SKU: | TBL4221B-SET2 |
| Product UPC: | 889048815056 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bold and beautiful, this contemporary table lamp adds drama to any interior with its brilliant burst of color. Its sinuous clear glass curves radiates alongside its polished chrome base and complimentary white shade.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 14" W x 14" D x 26.5" H |
| Product Lamp Color: | Blue/Chrome |
| Product Material: | Glass/Iron |
| Product Metal Finish: | Chrome |
| Product Bulb Qty: | 2 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 100W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED A19 9W |
| Product SKU: | TBL4221B-SET2 |
| Product UPC: | 889048815056 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























