
Safavieh Farrynn Led Outdoor String Lights - Black
Ideal for creating a starlight soiree even when the sky is full of clouds, these Farrynn LED Outdoor String Lights are absolutely dazzling. Farrynn‰۪s ten white circular bulbs and brass bases sparkle dramatically when lit, perfectly contrasting its jet black cord.
Specifications
| Product Category: | String Lights |
| Product Dimension: | 120" W x 1.5" D x 2.75" H |
| Product Lamp Color: | Black/Brass |
| Product Material: | Metal/Glass/Plastic |
| Product Bulb Qty: | 10 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E12 |
| Type of Blub Included: | G40 |
| Product SKU: | PLT4044A |
| Product UPC: | 195058423946 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Safavieh Farrynn Led Outdoor String Lights - Black
Ideal for creating a starlight soiree even when the sky is full of clouds, these Farrynn LED Outdoor String Lights are absolutely dazzling. Farrynn‰۪s ten white circular bulbs and brass bases sparkle dramatically when lit, perfectly contrasting its jet black cord.
Specifications
| Product Category: | String Lights |
| Product Dimension: | 120" W x 1.5" D x 2.75" H |
| Product Lamp Color: | Black/Brass |
| Product Material: | Metal/Glass/Plastic |
| Product Bulb Qty: | 10 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E12 |
| Type of Blub Included: | G40 |
| Product SKU: | PLT4044A |
| Product UPC: | 195058423946 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ideal for creating a starlight soiree even when the sky is full of clouds, these Farrynn LED Outdoor String Lights are absolutely dazzling. Farrynn‰۪s ten white circular bulbs and brass bases sparkle dramatically when lit, perfectly contrasting its jet black cord.
Specifications
| Product Category: | String Lights |
| Product Dimension: | 120" W x 1.5" D x 2.75" H |
| Product Lamp Color: | Black/Brass |
| Product Material: | Metal/Glass/Plastic |
| Product Bulb Qty: | 10 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E12 |
| Type of Blub Included: | G40 |
| Product SKU: | PLT4044A |
| Product UPC: | 195058423946 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























