
Safavieh Eliza Metal Bed - Gold
Fit for the modern aristocrat, this contemporary metal queen bed brings sophistication to the bedroom. Its luxurious brass plated frame and elegant slender legs ensures anyone will sleep like royalty.
Specifications
| Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 62.3" L x 85.8" D x 30" H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Product SKU: | SFV2103A-Q |
| Product UPC: | 889048530898 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Safavieh Eliza Metal Bed - Gold
Fit for the modern aristocrat, this contemporary metal queen bed brings sophistication to the bedroom. Its luxurious brass plated frame and elegant slender legs ensures anyone will sleep like royalty.
Specifications
| Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 62.3" L x 85.8" D x 30" H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Product SKU: | SFV2103A-Q |
| Product UPC: | 889048530898 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Fit for the modern aristocrat, this contemporary metal queen bed brings sophistication to the bedroom. Its luxurious brass plated frame and elegant slender legs ensures anyone will sleep like royalty.
Specifications
| Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 62.3" L x 85.8" D x 30" H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Product SKU: | SFV2103A-Q |
| Product UPC: | 889048530898 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























