
Safavieh Eleni Side Board - Dark Brown
The guest of honor at any soiree, this brass sideboard is a modern heirloom. Inspired by the work metal artisans, it was crafted with a rich brown hue to showcase its luxe brass metal finish. Ideal in any dining room, designers love its radiant texture.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 69" L x 18" D x 36" H |
| Product Material: | Mango Wood / Brass |
| Wood Content: | Mango |
| Wood Color: | Dark Brown |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product SKU: | SFV5530A |
| Product UPC: | 889048298965 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Safavieh Eleni Side Board - Dark Brown
The guest of honor at any soiree, this brass sideboard is a modern heirloom. Inspired by the work metal artisans, it was crafted with a rich brown hue to showcase its luxe brass metal finish. Ideal in any dining room, designers love its radiant texture.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 69" L x 18" D x 36" H |
| Product Material: | Mango Wood / Brass |
| Wood Content: | Mango |
| Wood Color: | Dark Brown |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product SKU: | SFV5530A |
| Product UPC: | 889048298965 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The guest of honor at any soiree, this brass sideboard is a modern heirloom. Inspired by the work metal artisans, it was crafted with a rich brown hue to showcase its luxe brass metal finish. Ideal in any dining room, designers love its radiant texture.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 69" L x 18" D x 36" H |
| Product Material: | Mango Wood / Brass |
| Wood Content: | Mango |
| Wood Color: | Dark Brown |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product SKU: | SFV5530A |
| Product UPC: | 889048298965 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























