
Safavieh Drake Slate 4 Door Sideboard - Black
Swirling storms of marbled grey slate lend artistic depth and drama to the Drake Slate 4 Door Sideboard. Fashionably designed to store away your treasures or everyday miscellany, Drake‰۪s sophisticated look is enhanced by four stainless steel doors, shining black lacquer, and vogue slate veneer.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 67.5" L x 19" D x 30" H |
| Product Material: | Wood |
| Wood Content: | Mango Wood |
| Wood Color: | Black |
| Product Color: | Black |
| Product SKU: | SFV5533A |
| Product UPC: | 889048727328 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Safavieh Drake Slate 4 Door Sideboard - Black
Swirling storms of marbled grey slate lend artistic depth and drama to the Drake Slate 4 Door Sideboard. Fashionably designed to store away your treasures or everyday miscellany, Drake‰۪s sophisticated look is enhanced by four stainless steel doors, shining black lacquer, and vogue slate veneer.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 67.5" L x 19" D x 30" H |
| Product Material: | Wood |
| Wood Content: | Mango Wood |
| Wood Color: | Black |
| Product Color: | Black |
| Product SKU: | SFV5533A |
| Product UPC: | 889048727328 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Swirling storms of marbled grey slate lend artistic depth and drama to the Drake Slate 4 Door Sideboard. Fashionably designed to store away your treasures or everyday miscellany, Drake‰۪s sophisticated look is enhanced by four stainless steel doors, shining black lacquer, and vogue slate veneer.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 67.5" L x 19" D x 30" H |
| Product Material: | Wood |
| Wood Content: | Mango Wood |
| Wood Color: | Black |
| Product Color: | Black |
| Product SKU: | SFV5533A |
| Product UPC: | 889048727328 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























