
Safavieh Calloway Desk - Walnut
Give your home office a fresh new look with this captivating Calloway Desk. Calloway‰۪s warm walnut finish and open black frame perfectly accents any d̩cor‰۪s color scheme, flaunting an added level of artistic depth with subtle Greek-key inspired legs.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 42"W x 20"D x 30"H |
| Product Color: | Walnut / Black |
| Finish Surface Treatment: | Nc Paint |
| Product Frame Type: | Wood |
| Product Material: | Iron |
| Product SKU: | DSK5005A |
| Product UPC: | 195058321617 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Spot clean using a mild water free solvent. Only a professional cleaner should undertake a complete overall cleaning. The use of steam or water based cleaners may cause excessive shrinking or stainingReturns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $190.58
-65%$190.58
$66.70More Images



Safavieh Calloway Desk - Walnut
Give your home office a fresh new look with this captivating Calloway Desk. Calloway‰۪s warm walnut finish and open black frame perfectly accents any d̩cor‰۪s color scheme, flaunting an added level of artistic depth with subtle Greek-key inspired legs.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 42"W x 20"D x 30"H |
| Product Color: | Walnut / Black |
| Finish Surface Treatment: | Nc Paint |
| Product Frame Type: | Wood |
| Product Material: | Iron |
| Product SKU: | DSK5005A |
| Product UPC: | 195058321617 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Spot clean using a mild water free solvent. Only a professional cleaner should undertake a complete overall cleaning. The use of steam or water based cleaners may cause excessive shrinking or stainingReturns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give your home office a fresh new look with this captivating Calloway Desk. Calloway‰۪s warm walnut finish and open black frame perfectly accents any d̩cor‰۪s color scheme, flaunting an added level of artistic depth with subtle Greek-key inspired legs.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 42"W x 20"D x 30"H |
| Product Color: | Walnut / Black |
| Finish Surface Treatment: | Nc Paint |
| Product Frame Type: | Wood |
| Product Material: | Iron |
| Product SKU: | DSK5005A |
| Product UPC: | 195058321617 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Spot clean using a mild water free solvent. Only a professional cleaner should undertake a complete overall cleaning. The use of steam or water based cleaners may cause excessive shrinking or stainingReturns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























