
Safavieh Boone Abstract 4 Door Sideboar - Brown
Dreamy swirls in rippling silver make this Boone Abstract Wave sideboard a captivating decorative piece. Its deluxe luster is beautifully accentuated in ultra mod aluminum veneer with four convenient doors for stylish stowing. Constructed using sturdy mango, Boone adds tasteful shimmer to minimalist d̩cor.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 67.5" L x 19" D x 30" H |
| Product Material: | Wood |
| Wood Content: | Mango Wood |
| Wood Color: | Brown |
| Product Color: | Brown / Silver |
| Product SKU: | SFV5534A |
| Product UPC: | 889048727335 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Safavieh Boone Abstract 4 Door Sideboar - Brown
Dreamy swirls in rippling silver make this Boone Abstract Wave sideboard a captivating decorative piece. Its deluxe luster is beautifully accentuated in ultra mod aluminum veneer with four convenient doors for stylish stowing. Constructed using sturdy mango, Boone adds tasteful shimmer to minimalist d̩cor.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 67.5" L x 19" D x 30" H |
| Product Material: | Wood |
| Wood Content: | Mango Wood |
| Wood Color: | Brown |
| Product Color: | Brown / Silver |
| Product SKU: | SFV5534A |
| Product UPC: | 889048727335 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Dreamy swirls in rippling silver make this Boone Abstract Wave sideboard a captivating decorative piece. Its deluxe luster is beautifully accentuated in ultra mod aluminum veneer with four convenient doors for stylish stowing. Constructed using sturdy mango, Boone adds tasteful shimmer to minimalist d̩cor.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 67.5" L x 19" D x 30" H |
| Product Material: | Wood |
| Wood Content: | Mango Wood |
| Wood Color: | Brown |
| Product Color: | Brown / Silver |
| Product SKU: | SFV5534A |
| Product UPC: | 889048727335 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























