
Safavieh Antonella Dresser - Champagne
An investment for the well appointed dining room or living room, this contemporary metal chest is a modern heirloom. Designed with clean lines and an effervescent metal champagne finish, its chic quatrefoil hardware creates an instant aura of luxury.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 42" L x 20" D x 34" H |
| Product Material: | White Metal / Mdf |
| Wood Content: | Mdf |
| Product Color: | Champagne |
| Product SKU: | SFV5529A |
| Product UPC: | 889048298958 |
| Assembly required: | No |
| Shiping Type: | DROPSHIP |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Safavieh Antonella Dresser - Champagne
An investment for the well appointed dining room or living room, this contemporary metal chest is a modern heirloom. Designed with clean lines and an effervescent metal champagne finish, its chic quatrefoil hardware creates an instant aura of luxury.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 42" L x 20" D x 34" H |
| Product Material: | White Metal / Mdf |
| Wood Content: | Mdf |
| Product Color: | Champagne |
| Product SKU: | SFV5529A |
| Product UPC: | 889048298958 |
| Assembly required: | No |
| Shiping Type: | DROPSHIP |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An investment for the well appointed dining room or living room, this contemporary metal chest is a modern heirloom. Designed with clean lines and an effervescent metal champagne finish, its chic quatrefoil hardware creates an instant aura of luxury.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 42" L x 20" D x 34" H |
| Product Material: | White Metal / Mdf |
| Wood Content: | Mdf |
| Product Color: | Champagne |
| Product SKU: | SFV5529A |
| Product UPC: | 889048298958 |
| Assembly required: | No |
| Shiping Type: | DROPSHIP |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























