
Safavieh Agitha Led Outdoor String Lights - Black
Designed after the lights at Japanese summer festivals, these Agitha LED Outdoor String Lights are simply stunning. Agitha‰۪s ten black birdcage-style shades bring a warm, cultured vibe to your outdoor living space, making it perfect for your next stylish get-together.
Specifications
| Product Category: | String Lights |
| Product Dimension: | 120" W x 3.125" D x 3.25" H |
| Product Lamp Color: | Black |
| Product Material: | Plastic/Metal |
| Product Bulb Qty: | 10 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E12 |
| Type of Blub Included: | G40 |
| Product SKU: | PLT4051A |
| Product UPC: | 195058424011 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $63.05
-65%$63.05
$22.07More Images


Safavieh Agitha Led Outdoor String Lights - Black
Designed after the lights at Japanese summer festivals, these Agitha LED Outdoor String Lights are simply stunning. Agitha‰۪s ten black birdcage-style shades bring a warm, cultured vibe to your outdoor living space, making it perfect for your next stylish get-together.
Specifications
| Product Category: | String Lights |
| Product Dimension: | 120" W x 3.125" D x 3.25" H |
| Product Lamp Color: | Black |
| Product Material: | Plastic/Metal |
| Product Bulb Qty: | 10 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E12 |
| Type of Blub Included: | G40 |
| Product SKU: | PLT4051A |
| Product UPC: | 195058424011 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Designed after the lights at Japanese summer festivals, these Agitha LED Outdoor String Lights are simply stunning. Agitha‰۪s ten black birdcage-style shades bring a warm, cultured vibe to your outdoor living space, making it perfect for your next stylish get-together.
Specifications
| Product Category: | String Lights |
| Product Dimension: | 120" W x 3.125" D x 3.25" H |
| Product Lamp Color: | Black |
| Product Material: | Plastic/Metal |
| Product Bulb Qty: | 10 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E12 |
| Type of Blub Included: | G40 |
| Product SKU: | PLT4051A |
| Product UPC: | 195058424011 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























