
S2 Solid Wood Black Metal Nesting Coffee Tables By Homeroots
Is A Set Of Two Coffee Tables Made From Indian Mango Wood Featuring A Sleek Metal Support On One Side.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 56in D x 20.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376277 |
| Product UPC: | 4512822894768 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Nesting Coffee Tables |
| Metal Nesting Coffee Tables |
| S2 Solid Wood Black Metal |
| Wood Black Metal Nesting Coffee |
| Nesting Coffee Tables |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,847.79
-65%$1,847.79
$646.73More Images







S2 Solid Wood Black Metal Nesting Coffee Tables By Homeroots
Is A Set Of Two Coffee Tables Made From Indian Mango Wood Featuring A Sleek Metal Support On One Side.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 56in D x 20.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376277 |
| Product UPC: | 4512822894768 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Nesting Coffee Tables |
| Metal Nesting Coffee Tables |
| S2 Solid Wood Black Metal |
| Wood Black Metal Nesting Coffee |
| Nesting Coffee Tables |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Is A Set Of Two Coffee Tables Made From Indian Mango Wood Featuring A Sleek Metal Support On One Side.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 56in D x 20.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376277 |
| Product UPC: | 4512822894768 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Nesting Coffee Tables |
| Metal Nesting Coffee Tables |
| S2 Solid Wood Black Metal |
| Wood Black Metal Nesting Coffee |
| Nesting Coffee Tables |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























