
S2 41.5' Round Woven Cane Glass Top and Solid Wood Coffee Tables By Homeroots
Is A Set Of Two Round, Wooden Coffee Tables That Feature A Slated Base And Glass-Lined, Woven Cane Top.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 41.5in W x 41.5in D x 19.25in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376281 |
| Product UPC: | 4512822894805 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Solid Wood Coffee Tables |
| 41 Round Woven Cane Glass |
| Cane Glass Solid Wood Coffee |
| Cane Glass Solid Wood |
| Wood Coffee Tables |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,688.75
-65%$1,688.75
$591.06More Images




S2 41.5' Round Woven Cane Glass Top and Solid Wood Coffee Tables By Homeroots
Is A Set Of Two Round, Wooden Coffee Tables That Feature A Slated Base And Glass-Lined, Woven Cane Top.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 41.5in W x 41.5in D x 19.25in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376281 |
| Product UPC: | 4512822894805 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Solid Wood Coffee Tables |
| 41 Round Woven Cane Glass |
| Cane Glass Solid Wood Coffee |
| Cane Glass Solid Wood |
| Wood Coffee Tables |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Is A Set Of Two Round, Wooden Coffee Tables That Feature A Slated Base And Glass-Lined, Woven Cane Top.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 41.5in W x 41.5in D x 19.25in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376281 |
| Product UPC: | 4512822894805 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Solid Wood Coffee Tables |
| 41 Round Woven Cane Glass |
| Cane Glass Solid Wood Coffee |
| Cane Glass Solid Wood |
| Wood Coffee Tables |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























