
S2 41' & 38' Round Wood Top Nesting Coffee Tables By Homeroots - 376284
Is A Set Of Two, Circular-Top Coffee Tables, The Taller Of Which Has A Demi-Lune Shaped Base So That The Two Tables Can Be Nested.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 41in W x 41in D x 19in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376284 |
| Product UPC: | 4512822894973 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Round Wood Nesting Coffee Tables |
| Wood Nesting Coffee Tables |
| 38 Round Wood Nesting Coffee |
| Nesting Coffee Tables |
| Round Wood Nesting Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,280.91
-65%$1,280.91
$448.32More Images





S2 41' & 38' Round Wood Top Nesting Coffee Tables By Homeroots - 376284
Is A Set Of Two, Circular-Top Coffee Tables, The Taller Of Which Has A Demi-Lune Shaped Base So That The Two Tables Can Be Nested.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 41in W x 41in D x 19in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376284 |
| Product UPC: | 4512822894973 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Round Wood Nesting Coffee Tables |
| Wood Nesting Coffee Tables |
| 38 Round Wood Nesting Coffee |
| Nesting Coffee Tables |
| Round Wood Nesting Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Is A Set Of Two, Circular-Top Coffee Tables, The Taller Of Which Has A Demi-Lune Shaped Base So That The Two Tables Can Be Nested.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 41in W x 41in D x 19in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376284 |
| Product UPC: | 4512822894973 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Round Wood Nesting Coffee Tables |
| Wood Nesting Coffee Tables |
| 38 Round Wood Nesting Coffee |
| Nesting Coffee Tables |
| Round Wood Nesting Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























