
S2 39.5' & 31.25' Round Wood Nesting Coffee Tables By Homeroots
Hand-Crafted From Whitewashed Indian Hardwood, Is A Stunning Circular Coffee Table Featuring A Smooth Finished Top Rested On Criss-Crossed Supports Attached To A Wooden Base. Is Not Just A Stylish But Also A Practical Choice For Spaces Based On The Farm
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 17.5in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376288 |
| Product UPC: | 4512822894874 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Round Wood Nesting Coffee Tables |
| Wood Nesting Coffee Tables |
| 25 Round Wood Nesting Coffee |
| Nesting Coffee Tables |
| Round Wood Nesting Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




S2 39.5' & 31.25' Round Wood Nesting Coffee Tables By Homeroots
Hand-Crafted From Whitewashed Indian Hardwood, Is A Stunning Circular Coffee Table Featuring A Smooth Finished Top Rested On Criss-Crossed Supports Attached To A Wooden Base. Is Not Just A Stylish But Also A Practical Choice For Spaces Based On The Farm
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 17.5in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376288 |
| Product UPC: | 4512822894874 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Round Wood Nesting Coffee Tables |
| Wood Nesting Coffee Tables |
| 25 Round Wood Nesting Coffee |
| Nesting Coffee Tables |
| Round Wood Nesting Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Hand-Crafted From Whitewashed Indian Hardwood, Is A Stunning Circular Coffee Table Featuring A Smooth Finished Top Rested On Criss-Crossed Supports Attached To A Wooden Base. Is Not Just A Stylish But Also A Practical Choice For Spaces Based On The Farm
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 17.5in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376288 |
| Product UPC: | 4512822894874 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Round Wood Nesting Coffee Tables |
| Wood Nesting Coffee Tables |
| 25 Round Wood Nesting Coffee |
| Nesting Coffee Tables |
| Round Wood Nesting Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























