
Rustic Teak Wood Cube By Kalalou
This Indonesian teak box is a dual-use stool and high-fashion storage. Use it as a table or ottoman in any room. Flip it, and store blankets or toys in natural style.
Specifications
| Product Type: | Accent Table |
| Product Dimension: | 14.5" L x 14.5" W x 14.5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Teak |
| Product Finish: | Stained |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | DAM1002 |
| Product UPC: | 841628194852 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $197.95
-65%$197.95
$69.28More Images


Rustic Teak Wood Cube By Kalalou
This Indonesian teak box is a dual-use stool and high-fashion storage. Use it as a table or ottoman in any room. Flip it, and store blankets or toys in natural style.
Specifications
| Product Type: | Accent Table |
| Product Dimension: | 14.5" L x 14.5" W x 14.5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Teak |
| Product Finish: | Stained |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | DAM1002 |
| Product UPC: | 841628194852 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Indonesian teak box is a dual-use stool and high-fashion storage. Use it as a table or ottoman in any room. Flip it, and store blankets or toys in natural style.
Specifications
| Product Type: | Accent Table |
| Product Dimension: | 14.5" L x 14.5" W x 14.5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Teak |
| Product Finish: | Stained |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | DAM1002 |
| Product UPC: | 841628194852 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























