
Rustic Shutter Painted Accent Cabinet By Homeroots
Whether sidled up beside your favorite chair, or acting as a night stand, this accent cabinet Is always a stylish stage for your most cherish mementos or alarm clock. Features ample interior storage, a distressed finish and iron hardware.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18.25in W x 14.25in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Multi-Color |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877075 |
| Product SKU: | 389807 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Rustic Shutter Painted Accent Cabinet |
| Shutter Painted Accent Cabinet |
| Rustic Shutter Painted Accent |
| Painted Accent Cabinet |
| Rustic Shutter Painted |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $545.26
-65%$545.26
$190.84More Images

Rustic Shutter Painted Accent Cabinet By Homeroots
Whether sidled up beside your favorite chair, or acting as a night stand, this accent cabinet Is always a stylish stage for your most cherish mementos or alarm clock. Features ample interior storage, a distressed finish and iron hardware.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18.25in W x 14.25in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Multi-Color |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877075 |
| Product SKU: | 389807 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Rustic Shutter Painted Accent Cabinet |
| Shutter Painted Accent Cabinet |
| Rustic Shutter Painted Accent |
| Painted Accent Cabinet |
| Rustic Shutter Painted |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Whether sidled up beside your favorite chair, or acting as a night stand, this accent cabinet Is always a stylish stage for your most cherish mementos or alarm clock. Features ample interior storage, a distressed finish and iron hardware.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18.25in W x 14.25in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Multi-Color |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877075 |
| Product SKU: | 389807 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Rustic Shutter Painted Accent Cabinet |
| Shutter Painted Accent Cabinet |
| Rustic Shutter Painted Accent |
| Painted Accent Cabinet |
| Rustic Shutter Painted |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























