
Rustic Red And Vanilla Scooter Cabinet By Homeroots
The Rustic Red and Vanilla Scooter Cabinet is a super unique and fun way to store, serve, and display. Finished in a rustic vanilla crème, the metal shelves and natural finish multi grain tabletop are a great place to store and display everything from wine bottles to books and photos. The fun replica of a mini scooter attached makes this a work of art and a true conversation piece. 40" H x 26" W x 39.5" D
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 26in W x 39.5in D x 40in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Red and White |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822860695 |
| Product SKU: | 388275 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Rustic Red Vanilla Scooter Cabinet |
| Red Vanilla Scooter Cabinet |
| Vanilla Scooter Cabinet |
| Rustic Red Vanilla Scooter |
| Rustic Red Vanilla |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $689.01
-65%$689.01
$241.15More Images





Rustic Red And Vanilla Scooter Cabinet By Homeroots
The Rustic Red and Vanilla Scooter Cabinet is a super unique and fun way to store, serve, and display. Finished in a rustic vanilla crème, the metal shelves and natural finish multi grain tabletop are a great place to store and display everything from wine bottles to books and photos. The fun replica of a mini scooter attached makes this a work of art and a true conversation piece. 40" H x 26" W x 39.5" D
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 26in W x 39.5in D x 40in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Red and White |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822860695 |
| Product SKU: | 388275 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Rustic Red Vanilla Scooter Cabinet |
| Red Vanilla Scooter Cabinet |
| Vanilla Scooter Cabinet |
| Rustic Red Vanilla Scooter |
| Rustic Red Vanilla |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Rustic Red and Vanilla Scooter Cabinet is a super unique and fun way to store, serve, and display. Finished in a rustic vanilla crème, the metal shelves and natural finish multi grain tabletop are a great place to store and display everything from wine bottles to books and photos. The fun replica of a mini scooter attached makes this a work of art and a true conversation piece. 40" H x 26" W x 39.5" D
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 26in W x 39.5in D x 40in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Red and White |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822860695 |
| Product SKU: | 388275 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Rustic Red Vanilla Scooter Cabinet |
| Red Vanilla Scooter Cabinet |
| Vanilla Scooter Cabinet |
| Rustic Red Vanilla Scooter |
| Rustic Red Vanilla |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























