
Rustic Natural Urban Gray Buffet Cabinet By Homeroots
Built to last and look great, Rustic Natural Urban Gray Buffet Cabinet is a great addition to your dining room, living room, or bedroom. The rustic barn door-like doors in a natural gray wood finish give this cabinet an earthy and casual bohemian vibe. The triple doors open for lots of storage and the bottom shelf adds more storage and or display space. 36.5" x 48" x 18"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 48in W x 18in D x 36.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Urban Gray |
| Product Color: | Natural Wood |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822877129 |
| Product SKU: | 389812 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Urban Gray Buffet Cabinet |
| Urban Gray Buffet Cabinet |
| Gray Buffet Cabinet |
| Rustic Natural Urban Gray Buffet |
| Natural Urban Gray Buffet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,012.51
-65%$1,012.51
$354.38More Images







Rustic Natural Urban Gray Buffet Cabinet By Homeroots
Built to last and look great, Rustic Natural Urban Gray Buffet Cabinet is a great addition to your dining room, living room, or bedroom. The rustic barn door-like doors in a natural gray wood finish give this cabinet an earthy and casual bohemian vibe. The triple doors open for lots of storage and the bottom shelf adds more storage and or display space. 36.5" x 48" x 18"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 48in W x 18in D x 36.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Urban Gray |
| Product Color: | Natural Wood |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822877129 |
| Product SKU: | 389812 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Urban Gray Buffet Cabinet |
| Urban Gray Buffet Cabinet |
| Gray Buffet Cabinet |
| Rustic Natural Urban Gray Buffet |
| Natural Urban Gray Buffet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Built to last and look great, Rustic Natural Urban Gray Buffet Cabinet is a great addition to your dining room, living room, or bedroom. The rustic barn door-like doors in a natural gray wood finish give this cabinet an earthy and casual bohemian vibe. The triple doors open for lots of storage and the bottom shelf adds more storage and or display space. 36.5" x 48" x 18"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 48in W x 18in D x 36.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Urban Gray |
| Product Color: | Natural Wood |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822877129 |
| Product SKU: | 389812 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Urban Gray Buffet Cabinet |
| Urban Gray Buffet Cabinet |
| Gray Buffet Cabinet |
| Rustic Natural Urban Gray Buffet |
| Natural Urban Gray Buffet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























