
Rustic Metal Industrial Style Rolling Bar Cart By Homeroots
This industrial and rustic metal bar cart is all the rage. Natural wood on top provides nuances and slight color variations that make each piece slightly unique. The gunmetal gray tone features mesh wire see thru doors with a shelf inside. The cart rolls for easy movement and entertaining and is equipped with locking caster wheels for safety and safe keeping of your precious cargo.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 35.43in W x 16.54in D x 40.75in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gray/Brown |
| Shape: | Square |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822894942 |
| Product SKU: | 376011 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Industrial Style Rolling Bar Cart |
| Metal Industrial Style Rolling Bar |
| Style Rolling Bar Cart |
| Rolling Bar Cart |
| Industrial Style Rolling Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $930.71
-65%$930.71
$325.75More Images




Rustic Metal Industrial Style Rolling Bar Cart By Homeroots
This industrial and rustic metal bar cart is all the rage. Natural wood on top provides nuances and slight color variations that make each piece slightly unique. The gunmetal gray tone features mesh wire see thru doors with a shelf inside. The cart rolls for easy movement and entertaining and is equipped with locking caster wheels for safety and safe keeping of your precious cargo.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 35.43in W x 16.54in D x 40.75in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gray/Brown |
| Shape: | Square |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822894942 |
| Product SKU: | 376011 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Industrial Style Rolling Bar Cart |
| Metal Industrial Style Rolling Bar |
| Style Rolling Bar Cart |
| Rolling Bar Cart |
| Industrial Style Rolling Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This industrial and rustic metal bar cart is all the rage. Natural wood on top provides nuances and slight color variations that make each piece slightly unique. The gunmetal gray tone features mesh wire see thru doors with a shelf inside. The cart rolls for easy movement and entertaining and is equipped with locking caster wheels for safety and safe keeping of your precious cargo.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 35.43in W x 16.54in D x 40.75in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gray/Brown |
| Shape: | Square |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822894942 |
| Product SKU: | 376011 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Industrial Style Rolling Bar Cart |
| Metal Industrial Style Rolling Bar |
| Style Rolling Bar Cart |
| Rolling Bar Cart |
| Industrial Style Rolling Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























