
Rustic Gray Wash Scroll Wood Two Door Accent Cabinet By Homeroots
Optimize your storage space and add some charm to your space with the all natural Rustic Gray Wash Scroll Wood 2 Door Accent Cabinet. Manufactured from solid wood in a rustic distressed finish, this double door cabinet features gorgeous decorative quatrafoil scroolwork on the doors and raised black metal legs that give this cabinet an extra special touch. The doors open to lots of storage and shelf to help with organization. Enhance the rusticity of your living room or entrance hallway with this charming and versatile cabinet. 36" x 32" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 32in W x 15in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Distressed Gunmetal Grey |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 606114548171 |
| Product SKU: | 469150 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Scroll Wood Door Accent Cabinet |
| Rustic Gray Wash Scroll Wood |
| Wood Door Accent Cabinet |
| Wash Scroll Wood Door Accent |
| Gray Wash Scroll Wood Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Rustic Gray Wash Scroll Wood Two Door Accent Cabinet By Homeroots
Optimize your storage space and add some charm to your space with the all natural Rustic Gray Wash Scroll Wood 2 Door Accent Cabinet. Manufactured from solid wood in a rustic distressed finish, this double door cabinet features gorgeous decorative quatrafoil scroolwork on the doors and raised black metal legs that give this cabinet an extra special touch. The doors open to lots of storage and shelf to help with organization. Enhance the rusticity of your living room or entrance hallway with this charming and versatile cabinet. 36" x 32" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 32in W x 15in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Distressed Gunmetal Grey |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 606114548171 |
| Product SKU: | 469150 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Scroll Wood Door Accent Cabinet |
| Rustic Gray Wash Scroll Wood |
| Wood Door Accent Cabinet |
| Wash Scroll Wood Door Accent |
| Gray Wash Scroll Wood Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Optimize your storage space and add some charm to your space with the all natural Rustic Gray Wash Scroll Wood 2 Door Accent Cabinet. Manufactured from solid wood in a rustic distressed finish, this double door cabinet features gorgeous decorative quatrafoil scroolwork on the doors and raised black metal legs that give this cabinet an extra special touch. The doors open to lots of storage and shelf to help with organization. Enhance the rusticity of your living room or entrance hallway with this charming and versatile cabinet. 36" x 32" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 32in W x 15in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Distressed Gunmetal Grey |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 606114548171 |
| Product SKU: | 469150 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Scroll Wood Door Accent Cabinet |
| Rustic Gray Wash Scroll Wood |
| Wood Door Accent Cabinet |
| Wash Scroll Wood Door Accent |
| Gray Wash Scroll Wood Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























