
Rustic Black Rail Car Bar Cart By Homeroots
With a nod to industrial styling, this vintage look rustic Black Rail Car Bar Cart will be a unique and creative way to decorate your space. The combination of the sturdy metal wheels and gives way to the rustic natural wood grain tabletop that makes this an eye catching bar statement. Versatile and cool, this bar is a great way to decorate in a unique way. 41" H x 28" W x 44" D
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 28in W x 44in D x 41in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822870991 |
| Product SKU: | 389228 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Rail Car Bar Cart |
| Rail Car Bar Cart |
| Rustic Black Rail Car Bar |
| Car Bar Cart |
| Black Rail Car Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,030.69
-65%$1,030.69
$360.74More Images






Rustic Black Rail Car Bar Cart By Homeroots
With a nod to industrial styling, this vintage look rustic Black Rail Car Bar Cart will be a unique and creative way to decorate your space. The combination of the sturdy metal wheels and gives way to the rustic natural wood grain tabletop that makes this an eye catching bar statement. Versatile and cool, this bar is a great way to decorate in a unique way. 41" H x 28" W x 44" D
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 28in W x 44in D x 41in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822870991 |
| Product SKU: | 389228 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Rail Car Bar Cart |
| Rail Car Bar Cart |
| Rustic Black Rail Car Bar |
| Car Bar Cart |
| Black Rail Car Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With a nod to industrial styling, this vintage look rustic Black Rail Car Bar Cart will be a unique and creative way to decorate your space. The combination of the sturdy metal wheels and gives way to the rustic natural wood grain tabletop that makes this an eye catching bar statement. Versatile and cool, this bar is a great way to decorate in a unique way. 41" H x 28" W x 44" D
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 28in W x 44in D x 41in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822870991 |
| Product SKU: | 389228 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Rail Car Bar Cart |
| Rail Car Bar Cart |
| Rustic Black Rail Car Bar |
| Car Bar Cart |
| Black Rail Car Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























