
Rush Woven Wooden Frame Barstool With Saber Legs, Beige And Dark Brown By Benzara
Compliment your counter dining space by bringing in this coveted transitional style Barstool which comes with rush woven square seat. Supported sturdily on saber legs, it is constructed sturdily from hardwood frame.
Specifications
| Product Dimensions: | 14.5 H x 29 W x 14.5 L |
| Product Material: | Solid Wood and Rush |
| Product Color: | Brown and Beige |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM61436 |
| Product UPC: | 192551419636 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Barstool only |
| Transitional style construction |
| Square rush woven seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $224.47
-65%$224.47
$78.56More Images




Rush Woven Wooden Frame Barstool With Saber Legs, Beige And Dark Brown By Benzara
Compliment your counter dining space by bringing in this coveted transitional style Barstool which comes with rush woven square seat. Supported sturdily on saber legs, it is constructed sturdily from hardwood frame.
Specifications
| Product Dimensions: | 14.5 H x 29 W x 14.5 L |
| Product Material: | Solid Wood and Rush |
| Product Color: | Brown and Beige |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM61436 |
| Product UPC: | 192551419636 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Barstool only |
| Transitional style construction |
| Square rush woven seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Compliment your counter dining space by bringing in this coveted transitional style Barstool which comes with rush woven square seat. Supported sturdily on saber legs, it is constructed sturdily from hardwood frame.
Specifications
| Product Dimensions: | 14.5 H x 29 W x 14.5 L |
| Product Material: | Solid Wood and Rush |
| Product Color: | Brown and Beige |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM61436 |
| Product UPC: | 192551419636 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Barstool only |
| Transitional style construction |
| Square rush woven seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























