
Roxy Gray Computer Desk with Two Drawers By Homeroots
Spruce up your home with the amazing Roxy Gray Computer Desk with Two Drawers. Add some charm to your home or office with this beautiful mid-century style desk. Perfectly suitable for the small home office, bedroom, or living room. It features a large desktop surface, two spacious drawers with all-metal hardware, and stylish hairpin legs. Made from a high-quality particle board with a beautiful gray finish. 30" H x 47" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.3 W x 20.1 D |
| Product Color: | Gray Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403814 |
| Product UPC: | 808230120983 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Roxy Gray Computer Desk Drawers |
| Computer Desk Drawers |
| Gray Computer Desk Drawers |
| Roxy Gray Computer Desk |
| Gray Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $556.98
-65%$556.98
$194.94More Images




Roxy Gray Computer Desk with Two Drawers By Homeroots
Spruce up your home with the amazing Roxy Gray Computer Desk with Two Drawers. Add some charm to your home or office with this beautiful mid-century style desk. Perfectly suitable for the small home office, bedroom, or living room. It features a large desktop surface, two spacious drawers with all-metal hardware, and stylish hairpin legs. Made from a high-quality particle board with a beautiful gray finish. 30" H x 47" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.3 W x 20.1 D |
| Product Color: | Gray Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403814 |
| Product UPC: | 808230120983 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Roxy Gray Computer Desk Drawers |
| Computer Desk Drawers |
| Gray Computer Desk Drawers |
| Roxy Gray Computer Desk |
| Gray Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Spruce up your home with the amazing Roxy Gray Computer Desk with Two Drawers. Add some charm to your home or office with this beautiful mid-century style desk. Perfectly suitable for the small home office, bedroom, or living room. It features a large desktop surface, two spacious drawers with all-metal hardware, and stylish hairpin legs. Made from a high-quality particle board with a beautiful gray finish. 30" H x 47" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.3 W x 20.1 D |
| Product Color: | Gray Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403814 |
| Product UPC: | 808230120983 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Roxy Gray Computer Desk Drawers |
| Computer Desk Drawers |
| Gray Computer Desk Drawers |
| Roxy Gray Computer Desk |
| Gray Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























