
Route 66 Clock By Homeroots
Add a retro nostalgic touch to your home or office with this amazing Route 66 Clock. It is made from metal and handpainted with that antique finish. The quartz movement runs on one AA battery(not included). It is the perfect gift for automotive and travel enthusiasts. 12" x 5.5" x 5.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 12" H x 5.5" W x 5.5" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401131 |
| Product UPC: | 808230094468 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Route 66 Clock By Homeroots
Add a retro nostalgic touch to your home or office with this amazing Route 66 Clock. It is made from metal and handpainted with that antique finish. The quartz movement runs on one AA battery(not included). It is the perfect gift for automotive and travel enthusiasts. 12" x 5.5" x 5.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 12" H x 5.5" W x 5.5" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401131 |
| Product UPC: | 808230094468 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a retro nostalgic touch to your home or office with this amazing Route 66 Clock. It is made from metal and handpainted with that antique finish. The quartz movement runs on one AA battery(not included). It is the perfect gift for automotive and travel enthusiasts. 12" x 5.5" x 5.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 12" H x 5.5" W x 5.5" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401131 |
| Product UPC: | 808230094468 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























