
Rounded Edge Dark Brown Mango Wood Finish Sideboard With 2 Cabinets And 2 Drawers By Homeroots
Rounded Edge Dark Brown Mango Wood Finish Sideboard With 2 Cabinets And 2 Drawers By Homeroots
This is an antique style, full-size metal cabinet with rounded edges and wooden accents. This features both drawer as well as compartment style storage.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16.5in W x 62.3in D x 33.3in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Medium/Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853758 |
| Product SKU: | 380205 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Cabinets |
| Brown Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Cabinets Drawers |
| Wood Finish Sideboard Cabinets |
| Mango Wood Finish Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Rounded Edge Dark Brown Mango Wood Finish Sideboard With 2 Cabinets And 2 Drawers By Homeroots
This is an antique style, full-size metal cabinet with rounded edges and wooden accents. This features both drawer as well as compartment style storage.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16.5in W x 62.3in D x 33.3in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Medium/Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853758 |
| Product SKU: | 380205 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Cabinets |
| Brown Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Cabinets Drawers |
| Wood Finish Sideboard Cabinets |
| Mango Wood Finish Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is an antique style, full-size metal cabinet with rounded edges and wooden accents. This features both drawer as well as compartment style storage.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16.5in W x 62.3in D x 33.3in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Medium/Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853758 |
| Product SKU: | 380205 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Cabinets |
| Brown Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Cabinets Drawers |
| Wood Finish Sideboard Cabinets |
| Mango Wood Finish Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























