
Round Stainless Steel Frame with Brushed Black Finish By Homeroots
With the idea that less is more, our mirror features a simple round mirror trimmed in a flat, shadow box styled stainless steel frame in a brushed black. D-Rings are affixed to the back of the mirror making it ready to hang right out of the box.
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 36" W x 2" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Black |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383728 |
| Product UPC: | 4512822754048 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $693.06
-65%$693.06
$242.57More Images




Round Stainless Steel Frame with Brushed Black Finish By Homeroots
With the idea that less is more, our mirror features a simple round mirror trimmed in a flat, shadow box styled stainless steel frame in a brushed black. D-Rings are affixed to the back of the mirror making it ready to hang right out of the box.
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 36" W x 2" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Black |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383728 |
| Product UPC: | 4512822754048 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With the idea that less is more, our mirror features a simple round mirror trimmed in a flat, shadow box styled stainless steel frame in a brushed black. D-Rings are affixed to the back of the mirror making it ready to hang right out of the box.
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 36" W x 2" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Black |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383728 |
| Product UPC: | 4512822754048 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























