
Round Side Table in American Walnut and Black By Homeroots
The 22" Round Side Table In American Walnut And Black is both perfectly symmetrical and distinguished. With a Walnut-stained veneer top, solid edges, and a black steel base, let this side table catch the eye of any wandering guest. Prominent and bold, while also graceful.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 21.66in W x 21.66in D x 22.05in H |
| Product Material: | Mdf |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Finish: | Walnut Veneered, Steel base |
| Top Color: | Walnut |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 370460 |
| Product UPC: | 4512839462202 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Round Table American Walnut |
| 22 05 Round Table |
| 05 Round Table American Walnut |
| Round Table American Walnut Black |
| Table American Walnut |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $357.94
-65%$357.94
$125.28More Images



Round Side Table in American Walnut and Black By Homeroots
The 22" Round Side Table In American Walnut And Black is both perfectly symmetrical and distinguished. With a Walnut-stained veneer top, solid edges, and a black steel base, let this side table catch the eye of any wandering guest. Prominent and bold, while also graceful.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 21.66in W x 21.66in D x 22.05in H |
| Product Material: | Mdf |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Finish: | Walnut Veneered, Steel base |
| Top Color: | Walnut |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 370460 |
| Product UPC: | 4512839462202 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Round Table American Walnut |
| 22 05 Round Table |
| 05 Round Table American Walnut |
| Round Table American Walnut Black |
| Table American Walnut |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The 22" Round Side Table In American Walnut And Black is both perfectly symmetrical and distinguished. With a Walnut-stained veneer top, solid edges, and a black steel base, let this side table catch the eye of any wandering guest. Prominent and bold, while also graceful.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 21.66in W x 21.66in D x 22.05in H |
| Product Material: | Mdf |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Finish: | Walnut Veneered, Steel base |
| Top Color: | Walnut |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 370460 |
| Product UPC: | 4512839462202 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Round Table American Walnut |
| 22 05 Round Table |
| 05 Round Table American Walnut |
| Round Table American Walnut Black |
| Table American Walnut |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























