
Round Live-Edge Side Table with Marble Top and Gold Metal Base By Homeroots
A posh side table composed of marble and metallic elements. It dons a ritzy, white-toned, crackled marble top cut in an approximate, live-edge round. The stunning table top is perched on a sleek, antiqued-gold polished base that is uniquely designed with subtle curves to it. With marble and gold accents, this fits perfectly in spaces based on the design style.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 21in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 380660 |
| Product UPC: | 4512822851044 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Round Live Edge Table Marble |
| Table Marble Gold Metal Base |
| Live Edge Table Marble Gold |
| Live Edge Table Marble |
| Edge Table Marble Gold Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $651.74
-65%$651.74
$228.11More Images






Round Live-Edge Side Table with Marble Top and Gold Metal Base By Homeroots
A posh side table composed of marble and metallic elements. It dons a ritzy, white-toned, crackled marble top cut in an approximate, live-edge round. The stunning table top is perched on a sleek, antiqued-gold polished base that is uniquely designed with subtle curves to it. With marble and gold accents, this fits perfectly in spaces based on the design style.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 21in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 380660 |
| Product UPC: | 4512822851044 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Round Live Edge Table Marble |
| Table Marble Gold Metal Base |
| Live Edge Table Marble Gold |
| Live Edge Table Marble |
| Edge Table Marble Gold Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A posh side table composed of marble and metallic elements. It dons a ritzy, white-toned, crackled marble top cut in an approximate, live-edge round. The stunning table top is perched on a sleek, antiqued-gold polished base that is uniquely designed with subtle curves to it. With marble and gold accents, this fits perfectly in spaces based on the design style.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 21in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 380660 |
| Product UPC: | 4512822851044 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Round Live Edge Table Marble |
| Table Marble Gold Metal Base |
| Live Edge Table Marble Gold |
| Live Edge Table Marble |
| Edge Table Marble Gold Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























