
Round Black and Gold Modern Coffee Table By Homeroots
Sleek and sophisticated even in its simplicity, this Round Black and Gold Modern Coffee Table exudes a brilliant touch of modernity in its masterful design and contrasting color palette. Showing off a round-shaped black glass top with an iron frame in a golden chrome finish, this coffee table is bound to get the guests talking. Ideal for serving drinks or appetizers, this sophisticated piece of décor will also be a great decorative accent in the room. Standing out in fashion and functionality, this coffee table will complement your interior décor and set a luxurious tone in your living room. 32” x 32” x 18”
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 32in W x 32in D x 18in H |
| Product Material: | Iron, Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold, Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400862 |
| Product UPC: | 808230091771 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,487.11
-65%$1,487.11
$520.49More Images

Round Black and Gold Modern Coffee Table By Homeroots
Sleek and sophisticated even in its simplicity, this Round Black and Gold Modern Coffee Table exudes a brilliant touch of modernity in its masterful design and contrasting color palette. Showing off a round-shaped black glass top with an iron frame in a golden chrome finish, this coffee table is bound to get the guests talking. Ideal for serving drinks or appetizers, this sophisticated piece of décor will also be a great decorative accent in the room. Standing out in fashion and functionality, this coffee table will complement your interior décor and set a luxurious tone in your living room. 32” x 32” x 18”
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 32in W x 32in D x 18in H |
| Product Material: | Iron, Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold, Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400862 |
| Product UPC: | 808230091771 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sleek and sophisticated even in its simplicity, this Round Black and Gold Modern Coffee Table exudes a brilliant touch of modernity in its masterful design and contrasting color palette. Showing off a round-shaped black glass top with an iron frame in a golden chrome finish, this coffee table is bound to get the guests talking. Ideal for serving drinks or appetizers, this sophisticated piece of décor will also be a great decorative accent in the room. Standing out in fashion and functionality, this coffee table will complement your interior décor and set a luxurious tone in your living room. 32” x 32” x 18”
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 32in W x 32in D x 18in H |
| Product Material: | Iron, Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold, Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400862 |
| Product UPC: | 808230091771 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























