
Rolling Wood And Iron Cart By Kalalou
Your cabin or lake house will benefit from this rustic take on a traditional bar cart. The unfinished metal and wood construction suits decor styles from mountainous to modern. Wheeled casters mean easy movement, and two shelves have room for trinkets, drinks, files, or fishing supplies. Measures 42"W X 11.5"D with 16" between shelves.
Specifications
| Product Type: | Furniture |
| Product Dimension: | 44.5" L x 14" W x 33" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Metal/Wood |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CQ7616 |
| Product UPC: | 841628194593 |
| Shipping Freight: | Yes |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $637.95
-65%$637.95
$223.28More Images


Rolling Wood And Iron Cart By Kalalou
Your cabin or lake house will benefit from this rustic take on a traditional bar cart. The unfinished metal and wood construction suits decor styles from mountainous to modern. Wheeled casters mean easy movement, and two shelves have room for trinkets, drinks, files, or fishing supplies. Measures 42"W X 11.5"D with 16" between shelves.
Specifications
| Product Type: | Furniture |
| Product Dimension: | 44.5" L x 14" W x 33" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Metal/Wood |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CQ7616 |
| Product UPC: | 841628194593 |
| Shipping Freight: | Yes |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Your cabin or lake house will benefit from this rustic take on a traditional bar cart. The unfinished metal and wood construction suits decor styles from mountainous to modern. Wheeled casters mean easy movement, and two shelves have room for trinkets, drinks, files, or fishing supplies. Measures 42"W X 11.5"D with 16" between shelves.
Specifications
| Product Type: | Furniture |
| Product Dimension: | 44.5" L x 14" W x 33" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Metal/Wood |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CQ7616 |
| Product UPC: | 841628194593 |
| Shipping Freight: | Yes |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























