Product SKU: B26-RILEYPU-55ZQ2 BKBKBK2
Product UPC: 681144206932
Shipping Type: Small Pracel
Brand: LumiSource
Additional Information
Priced And Sold In Pairs; Indoor Use Only, 250 Lbs. Weight Limit (Each), Assembly Required
Farmhouse styling
Fixed counter height with 360-degree swivel
Removable cushioned seat upholstered in faux leather
Metal frame with built-in round footrest
Includes two counter stools
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
-65%
Riley 26" Fixed-Height Counter Stool - Set of 2 Black By LumiSource
More Images
Riley 26" Fixed-Height Counter Stool - Set of 2 Black By LumiSource - Image 2
Riley 26" Fixed-Height Counter Stool - Set of 2 Black By LumiSource - Image 3
Riley 26" Fixed-Height Counter Stool - Set of 2 Black By LumiSource - Image 4
Riley 26" Fixed-Height Counter Stool - Set of 2 Black By LumiSource - Image 5
Riley 26" Fixed-Height Counter Stool - Set of 2 Black By LumiSource - Image 6
Riley 26" Fixed-Height Counter Stool - Set of 2 Black By LumiSource - Image 7
Riley 26" Fixed-Height Counter Stool - Set of 2 Black By LumiSource - Image 8
Specifications
Product Category: Bar & Counter Stools
Product Dimensions 23.5"L × 23.5"W × 39"H
Seat To Floor 25.5"
Seat Depth 15.5"
Inside Seat Width 15.75"
Seat To Footrest 17.5"
Backrest Height 11.5"
Seat To Back Angle 100°
Product Material: PU Leather, Foam, Metal, Wood
Product Color: Matte Black Metal, Black Wood, Black PU
Product UPC: 681144206932
Shipping Type: Small Pracel
Brand: LumiSource
Additional Information
Farmhouse styling
Includes two counter stools
Returns & Exchanges
Non-returnable.
See full return policy
Product Information
Shipping & Returns
Description
Specifications
Seat To Floor 25.5"
Seat Depth 15.5"
Inside Seat Width 15.75"
Seat To Footrest 17.5"
Backrest Height 11.5"
Seat To Back Angle 100°
Riley 26" Fixed-Height Counter Stool - Set of 2 Black By LumiSource | Modish Store