
Rich Rustic Brown Faux Wood Full Body Wall Mirror By Homeroots
With its rich wood hues and fresh updated look, the Rich Rustic Brown Faux Wood Full Body Wall Mirror will add depth and warmth to your home. This gorgeous design replicates inlaid faux wood that looks rustic and fresh. A fantastically versatile accent piece, it is perfect for your bedroom, bathroom or hallway. With its height of 60" this mirror is large enough to see your entire figure in a single glance. 60" x 24" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 60" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Faux Wood Grain |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401214 |
| Product UPC: | 808230095298 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $482.34
-65%$482.34
$168.82More Images




Rich Rustic Brown Faux Wood Full Body Wall Mirror By Homeroots
With its rich wood hues and fresh updated look, the Rich Rustic Brown Faux Wood Full Body Wall Mirror will add depth and warmth to your home. This gorgeous design replicates inlaid faux wood that looks rustic and fresh. A fantastically versatile accent piece, it is perfect for your bedroom, bathroom or hallway. With its height of 60" this mirror is large enough to see your entire figure in a single glance. 60" x 24" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 60" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Faux Wood Grain |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401214 |
| Product UPC: | 808230095298 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With its rich wood hues and fresh updated look, the Rich Rustic Brown Faux Wood Full Body Wall Mirror will add depth and warmth to your home. This gorgeous design replicates inlaid faux wood that looks rustic and fresh. A fantastically versatile accent piece, it is perfect for your bedroom, bathroom or hallway. With its height of 60" this mirror is large enough to see your entire figure in a single glance. 60" x 24" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 60" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Faux Wood Grain |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401214 |
| Product UPC: | 808230095298 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























