
Rich Espresso Finish Wooden Rectangular Beveled Edge Mirror By Homeroots
This rectangular mirror is designed to create a stylish look in any bedroom. This transitional in style mirror can be used to compliment a variety of design styles. The frame has a a handsome beveled edge and is finished in a rich looking warm espresso color. The solid construction of this masterpiece makes a suitable addition to your bedroom or dressing room. Product dimension: 39" X 35"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Espresso |
| Product Finish: | Espresso |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 318725 |
| Product UPC: | 614486161805 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $177.51
-65%$177.51
$62.13More Images

Rich Espresso Finish Wooden Rectangular Beveled Edge Mirror By Homeroots
This rectangular mirror is designed to create a stylish look in any bedroom. This transitional in style mirror can be used to compliment a variety of design styles. The frame has a a handsome beveled edge and is finished in a rich looking warm espresso color. The solid construction of this masterpiece makes a suitable addition to your bedroom or dressing room. Product dimension: 39" X 35"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Espresso |
| Product Finish: | Espresso |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 318725 |
| Product UPC: | 614486161805 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This rectangular mirror is designed to create a stylish look in any bedroom. This transitional in style mirror can be used to compliment a variety of design styles. The frame has a a handsome beveled edge and is finished in a rich looking warm espresso color. The solid construction of this masterpiece makes a suitable addition to your bedroom or dressing room. Product dimension: 39" X 35"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Espresso |
| Product Finish: | Espresso |
| Product Material: | Mirror |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 318725 |
| Product UPC: | 614486161805 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























